Get Adobe Flash player

postheadericon KAŁAMARZ

free_wifi_kalamarz3

Restauracja - kawiarnia Kałamarz to miejsce magiczne, nawiązujące do tradycji Tarnowskich Gór ale również wpisane w kulturę śląską.Kałamarz znajduje się we wnętrzach XVIII w. zajazdu. W miejscu tym przebywali między innym J. W. Goethe, który przyjechał do Tarnowskich Gór oglądać pierwszą na kontynencie pracującą maszynę parową oraz J. U. Niemcewicz.

KałamarzKałamarz

W czterech pomieszczeniach napotkać można mnóstwo pamiątek i historycznych eksponatów wywodzących się z tradycji śląskiej oraz austro-węgierskiej. Znajdziemy tu zabytkowe kufle, stare krzesła, stoły, zdjęcia i obrazy. Współgrają one w harmonii z wnętrzem starego dworku tworząc swoistą aurę i niepowtarzalny klimat restauracji Kałamarz.

0306

Wnętrza restauracji goszczą wystawy zdjęć i wernisaże prac plastycznych. Zapraszamy Państwa również na koncerty znakomitych muzyków, artystów polskich scen, którzy upodobali sobie mury XVIII w. dworku i jak sami mówią - lubią tu wracać. W restauracji Kałamarz rozbrzmiewają dźwięki zespołów grających muzykę klasyczną, jazz, blues, muzykę irlandzką czy folkową.

KałamarzKałamarz

W pogodne dni zapraszamy do naszego ogródka na wyśmienite ciasta, lody, kawę, herbatę, lub mocniejsze napoje.

Na terenie restauracji korzystać można z darmowego, bezprzewodowego free_wifi_kalamarz2
dostępu do internetu (WIFI Hot Spot)